Javascript אינו מופעל בדפדפן שלך. הפעל אותו על מנת לשפר את חווית הגלישה שלך.

"איש העכביש" | אימון קבוצתי אונליין או אצלכם בבית

אלכס חזנוב

המטפס הישראלי היחידי שזכה לשמוע את "התקווה" מתנגנת בעודו עומד על הפודיום כזוכה במקום הראשון בגביע העולם בסין 2018!
אלכס נבחר השנה ע"י מגזין "פרובס" לאחד משלושים הצעירים המבטיחים של 2019,
ונחשב כיום למועמד המוביל במרוץ אחר כרטיס לאולימפיאדת טוקיו 2020 – האולימפיאדה הראשונה בה ענף הטיפוס הולך לקחת חלק.

אלכס חזנוב, בן 23,  זוכה גביע העולם בטיפוס בולדרינג 2018.
עד השנה היה אלכס חזנוב אדם אלמוני. אמנם זוכה גביע העולם, אבל בטיפוס.
העונה הראשונה של "נינג'ה ישראל" – שבה הגיע למקום השני – הפכה אותו לממי לאומי, מתחרה שרירי בפנתאון הריאליטי, והפכה את הספורט האזוטרי שבו הוא מתחרה למשאת נפשם של ילדי ונערי ישראל.
"הכי משמח בכל הדבר הזה, הוא שקהל רב נחשף לספורט הזה, ושלי יש חלק בפיתוח הספורט שאני כל כך אוהב".

הוריו של חזנוב עודדו אותו לעסוק בספורט מגיל צעיר, וכבר בגיל חמש נרשם לחוג טניס. הספורט הלבן לא משך. לעומת זאת, הוא מצא עצמו מהופנט לקיר טיפוס שנפתח בצמוד למתחם הטניס שבו התאמן בחיפה.
"הרגשתי שייך", הוא אומר. "גם הלך לי טוב בהתחלה, ישר שלחו אותי לאליפות ישראל, שבה סיימתי במקום הרביעי. עד גיל 17 לא ניצחתי באף תחרות, אבל מאוד נהניתי מהטיפוס".
חזנוב מחלק את התפתחות ענף הטיפוס בארץ לשלוש תקופות: הימים כענף זניח, ההתעוררות בשנים האחרונות, והבאזז הגדול שהגיע בעקבות "נינג'ה ישראל". "ההופעה בפריים טיים הביאה לכך שהיום הקירות מפוצצים". 

במאי האחרון זכה באליפות גביע העולם בטיפוס בולדרינג שהתקיימה בטייוואן. "כל כך התלהבתי, שצעקתי : "WTF" וקיבלתי כרטיס צהוב כעונש", הוא נזכר.
בתור אלוף גביע העולם ולאור העובדה שהיפנים החליטו להכניס לאולימפיאדת טוקיו 2020 את ענף הטיפוס, יש לו מטרה ענקית לכוון אליה – השתתפות באולימפיאדה ואולי אפילו מדליה. עם זאת, הדרך תהיה קשה: רק 20 מטפסים מכל העולם יגיעו לטוקיו, והקרב לא יהיה רק בתחום הטיפוס המוכר לו, בולדרינג, אלא בקרב-רב שהוא שילוב של בולדרינג (טיפוס על קירות נמוכים ללא רתמה), הובלה (טיפוס טכני לגובה) וטיפוס מהיר (מרוץ כנגד השעון). "זה רק מגביר לי את המוטיבציה", הוא אומר.

חזנוב הוא הפנים של הטיפוס, ואם יחזור מיפן עם מדליה אולימפית, הוא ייצור את אותו אפקט שיצרו יעל ארד ואורן סמדג'ה עם הג'ודו בתחילת שנות ה-90, עם יותר מתאמנים – ויותר תקציבים. 

צפו בקליפ של האמן

ההרצאה

 • "איש העכביש"

  תוכנית הראליטי המצליחה נינג'ה ישראל, חשפה לכל בית בישראל את העולם המרתק של הטיפוס התחרותי, כששלושת הפיינליסטים שגברו על שאר המתמודדים היו מתחרים מהענף. 
  אחד מהם הוא – אלכס חזנוב, המטפס הישראלי היחידי שזכה לשמוע את "התקווה" מתנגנת בעודו עומד על הפודיום כזוכה במקום הראשון בגביע העולם בסין 2018.
  אבל הדרך לפסגה לא היתה קלה בכלל עבור אלכס! 
  יש ספורטאים שמתחילת דרכם הקרירה שלהם נסקה לגבהים מטורפים, ויש כאלה שההישגים בתחום הגיעו רק אחרי שנים של התעקשות ועבודה קשה.
  אלכס הוא דוגמא מעוררת השראה למישהו שלא ויתר על החלום גם כשהמציאות לא תמיד האירה לו פנים. 


  בהרצאתו "איש העכביש", הוא חושף בפני הקהל את סיפורו האישי, את השינוי הענק שהספורט עשה בחייו ואיך הפך מילד שמפחד מעכבישים למישהו שכמטפס כמו אחד.
  הוא מדבר על שגרת האימונים הסיזיפית והלחצים הנפשיים כספורטאי תחרותי, איך הצליח להתמודד איתם ועם המכשולים הנוספים שעבר בדרך, ואיך כמעט ונאלץ לוותר על החלום רגע לפני הזכייה הגדולה. 

 • אימון קבוצתי בבית בחצר או אונליין בזום

  "WORK OUT WITH THE BEST" 

  נולדה בעיצומו של משבר הקורונה.
  כשכולנו היינו בסגר ולא יכולנו ללכת למכון הכושר או לצאת לרוץ וחיפשנו אלטרנטיבה.
  גם ספורטאי על עם הישגים ויכולת פנומנאלית בתחום ההתמחות שלהם,  מצאו את עצמם מתאמנים בחלל אלטרנטיבי בזמני סגר.


  למי זה מתאים? האימון מתאים לכולם ולכל תרגיל יהיו מספר דרגות קושי. לא תאמינו מה אפשר לעשות עם כסא, כדור, מטאטא, או שישיית מים מינראליים (:
  משך האימון: האימונים נמשכים 45 דק 
  איך זה מתבצע: המאמן משדר בזום מהבית משני מסכים  - אחד לצילום והשני לראות אתכם ולוודא שאתם ממלאים אחרי ההוראות (:
  מה באימון: כל אימון מתחיל בפתיח השראתי של המאמן על ענף הספורט בו הוא מתמחה וה"אני מאמין שלו".הסבר על האימון ומה הוא כולל, חימום קצר ויוצאים לדרך!
  שאלות: אפשר לשאול לכל אורך האימון בצ'אט ובסוף האימון ישאר מספיק זמן לשאלות.

מה אומרים עלי